Oversikt over sertifiserte kursholdere

Ønsker du å delta på Kurs i Bekymringsmestring der du bor? Under finner du en oversikt over våre sertifiserte kursholdere, og hvor de enkelte tilbyr kurs. Det tilbys foreløpig kurs i Akershus, Aust-agder, Buskerud, Finnmark, Hedmark, Hordaland, Møre og Romsdal, Oppland, Oslo, Rogaland, Troms, Trøndelag, Vestfold, Viken og Østfold. Under er kursholderne listet opp etter hvilke fylker de enkelte holder kurs i, i alfabetisk rekkefølge.

Akershus

Eidsvoll, Råholt og omegn:

Marlene Tollefsen, Helse- og Frisklivscoach. Holder kurs på Eidsvoll, Råholt og omegn. Holder også kurs i Troms,  i Sørreisa og Lervik
E-post: post@investinlife.no Tlf: 945 400 84

Lillestrøm:

Helen Hodø, Cand. Polit i pedagogikk og psykologi. Holder kurs i Lillestrøm/ Lørenskog.

Kari Mobakken Lundsvoll, Spesialsykepleier. Holder kurs i Skedsmo kommune, Lillestrøm. E-post: Kari.lundsvoll@skedsmo.kommune.no Tlf: 669 32 122 (jobb), 464 13 595 (privat).

Lone Løvschall, Psykolog. Holder kurs i Skedsmo kommune, Lillestrøm.
Epost: lonel@skedsmo.kommune.no Tlf: 669 32 125.

Maren Breistrand Fiskaa, spesialsykepleier. Holder kurs i Skedsmo kommune.
E-post: marbrei@skedsmo.kommune.no Tlf: 911 973 49

Ski Kommune:

Ann Kristin Hegdal, Psykologspesialist. Holder kurs i Ski kommune.
E-post: Ann-Kristin.hegdal@ski.kommune.no Tlf: 907 62 212

Beate Løvestad. Psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Ski kommune.
E-post: beate.lovestad@ski.kommune.no Tlf: 977 413 68

Ingunn Dreyer Ødegaard, Psykolog. Holder kurs i Ski kommune.
E-post: ingunndreyer.ødegaard@ski.kommune.no Tlf: 915 25 965

Jarle Hofmo Einarsen, sosionom med videreutdanning i psykisk helsearbeid og kognitiv terapi. E-post: jarlehofmo.einarsen@ski.kommune.no Tlf: 926 63 043

Linn Klausen Dale, Psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Ski kommune.
E-post: linn.k.dale@ski.kommune.no Tlf: 907 112 76.

Øvre Romerike:

Pernille Halvorsen. Klinisk spesialsykepleier i rus, avhengighet og psykisk lidelse. Holder kurs i Øvre Romerike.  E-post: Pernille.halvorsen1@gmail.com  Tlf: 417 62 322.

Aust-agder

Arendal:

Mari Sandnes Vehus, Psykolog. Holder kurs i Åmli kommune, Arendal.
E-post: mari.sandnes@amli.kommune.no Tlf: 453 91 771

Turid Liestøl, Psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Arendal. E-post: turli@online.no Tlf: 91919560

Buskerud

Anne Gry H. Ranheim, Psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Modum og nærliggende kommuner. E-post: kontakt@livsstyrketreningssenter.no Tlf: 413 81 021

Aud Bråttvik Hyldbakk. Sosionom og kognitiv terapeut.
E-post: aud.hyld@hotmail.com Tlf: 900 63 803

Finnmark

Kristin Jakoba Dahn. Psykologspesialist. Holder kurs i Alta og omegn, Vest- Finnmark.
E-post: kristin@psyknord.no Tlf: 947 847 94

Vibeke Mathisen. Psykologspesialist. Holder kurs i Alta og omegn, Vest-Finnmark.
E-post: vibeke@psyknord.no Tlf: 482 644 21

Hedmark

Heidi Hagesveen Hagen, Sykepleier med videreutdanning i relasjonskompetanse, atferdsanalyse og dramaterapi. Holder kurs i Hedmark, Oppland, Nord-Østerdal, Stor-Elvdal. E-post: heidi@bht.no Tlf: 917 02 885 / 944 35 170

Hordaland

Bergen og omegn:

Drude Storum. Psykisk helsearbeider. Holder kurs i Bergen og omegn.
E-post:  drudestorum@hotmail.com Tlf 995 36 914.

Elin Thorsen. Sosionom. Sertifisert coach og sertifisert traumeterapeut. Holder kurs i Bergen og omegn. E-post: talk2elinthorsen@gmail.com Tlf: 920 96 107.

Ida Helena Bjørklund, Psykolog. Holder kurs i Bergen og omegn, og kurslederopplæringer ulike deler i landet. E-post: Ida@bekymringsmestring.comTlf: 469 44 714.

Josef K. Eknes, Pedagog, mindfullnessinstruktør og miljøterapeut. Holder kurs i Bergen.
E-post: josefkeknes@gmail.com Tlf: 943 79 607

Karin Hjørnevik. Sykepleier med videreutdanning i sosialt nettverksarbeid. Holder kurs i Bergen. E-post: karinhjornevik@gmail.com Tlf: 46536161 Hjemmeside: karinsmedisin.no

Kristin Z. Huang, Psykolog. Holder kurs i Bergen. E-post: kristinzlh@gmail.com

Lene Kvinge Lerøy. Sosionom. Holder kurs i Fjell, Sund og Øygarden.
E-post: lene.kvinge.lerøy@gmail.com Telefon: 977 355 40

Line Glesnes, Barnevernpedagog. Holder kurs i nye Øygarden kommune.
E-post: line.glesnes@nav.no Tlf: 468 24 111

Madeleine Amsrud, Vernepleier. Holder kurs i Bergen.
E-post: maddeamsrud@gmail.com Tlf: 922 62 980

Mette Borthne Jentoft, Psykologspesialist. Holder kurs i Bergen.
E-post: mette.jentoft@hotmail.com Tlf: 40210597

Tone Hagevik, sosionom med videreutdanning i psykisk helse og veiledning. Holder kurs i Bergen. E-post: tone.hagevik@bergen.kommune.no / tonehagevik@gmail.com Tlf: 408 07 231 / 98 42 53 18

Vibeke Ones Thorstensen. Sykepleier. Holder kurs i Øygarden, Fjell, Sund.
E-post: vibone71@hotmail.com Tlf: 98 12 12 12

Møre og Romsdal

Aud Bråttvik Hyldbakk. Sosionom og kognitiv terapeut.
E-post: aud.hyld@hotmail.com Tlf: 900 63 803

Ilka Spiesmacher. Lege og pusteterapeut.
E-post: ilkaspiesmacher@hotmail.com Tlf: 920 58 510

Oppland

Heidi Hagesveen Hagen, Sykepleier med videreutdanning i relasjonskompetanse, atferdsanalyse og dramaterapi. Holder kurs i Hedmark, Oppland, Nord-Østerdal, Stor-Elvdal. E-post: heidi@bht.no Tlf: 917 02 885 / 944 35 170

Lillehammer:

Sandra Volden, fysioterapeut . Holder kurs i Lillehammer.
Epost: sandravorland@gmail.com Tlf: 486 06 326

Oslo

Bård Jørgensen Sollie. Psykologspesialist. Holder kurs ved Groruddalen DPS i Oslo.

Carmen Torres. Psykolog. Holder kurs i Oslo.
E-post: carmen.torres@ahus.no

Grace Adelaide Andersson. Traumeterapeut, Kurs og Foredragsholder. Holder kurs i Oslo. E-post: grace@graceadelaide.no Tlf: 930 07 405 Hjemmeside: http://www.graceadelaide.no

Hege Kwon Vangen, Psykologspesialist. Holder kurs ved Groruddalen DPS i Oslo.
E-post: hege.kwon.vangen@ahus.no

Ingvild Asklie. Psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Oslo.
E-post: ingvild.asklie@bns.oslo.kommune.no

Jan Zahl, Psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Oslo.
E-post: jan.zahl@bns.oslo.kommune.no

Kari Angelique Jaquesson. Trenings- og kostholdsveileder, Kurs og Foredragsholder. Holder kurs i Oslo. Tlf: 905 42 153

Juliane Liland Monstad, Psykologspesialist. Holder kurs ved Groruddalen DPS i Oslo.
Epost: julm@ahus.no

Julie Conradi, Ernæringsrådgiver. Holder kurs i Oslo.
E-post: jconradi@hotmail.com Tlf: 952 166 24

Lotte M. Sollie Gulliksen, Master i Pedagogikk. Pedagogisk ansvarlig i Metier OEC Outplacement. Holder kurs i Oslo og Akershus. E-post: lotte.gulliksen@metieroec.no

Marianne Vahl. Filosof og pedagog. Holder kurs i Oslo.

Vibeke Bjerke, Psykologspesialist. Holder kurs i Oslo.
E-post: Vibeke.bjerke@lds.no Tlf: 918 15 164

Virginia Redondo-Cornier, Kognitiv terapeut og Psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Bydel Nordstrand, Oslo. E-post: virginia.redondo@oslo.kommune.no Tlf: 915 49 028 / 476 27 896

 

Rogaland

Haugalandet:

Bodil Bjelland. Psykologspesialist. Holder kurs på Haugaland A senter.
E-post: bodil.bjelland@bk-vest.no tlf: 52 73 30 00.

Eirik Jørgensen Sollie. Psykolog. Holder kurs i Haugesund, og kurslederopplæringer ulike steder i landet. E-post: Eirik@bekymringsmestring.com Tlf: 988 45 318

Karin Iren Jensen. Klinisk sosionom. Holder kurs på Haugaland A Senter. Tlf: 52 73 30 00.

Katrine Bush, Psykolog. Holder kurs i Haugesund kommune.
E-post:  katrine.bush@haugesund.kommune.no  Tlf: 916 57 082

Lajla Berget Pettersen.  Sosionom, jobbspesialist i NAV og sertifisering i Jungiansk Typeindex (JTI). Holder kurs på Haugalandet. E-post: lajla1974@hotmail.com Tlf: 488 86 271

Rania Daroische. Psykolog. Holder kurs i Haugesund. E-post: rania1@outlook.com Tlf. 926 47 362.

Serina Vorland. Psykolog. Holder kurs i Haugesund, og kurslederopplæringer ulike steder i landet. E-post: Serina@bekymringsmestring.com Tlf: 993 63 028

Karmøy:

Bjørg Vea. Spesialsykepleier. Holder kurs på Karmøy. Epost: bjorg.vea@gmail.com Tlf: 416 85 757

Ruth Bente Johannessen. Vernepleier. Holder kurs på Karmøy.
E-post: bentejohannessen64@gmail.com. tlf 908 36 372

Sørfylket:

Elisabeth Sørdal Magnusdottir. Vernepleier og helsefagarbeider. Holder kurs sør i Rogaland. E-post: magnusdottir85@hotmail.no Tlf: 454 17 712

Troms

Marlene Tollefsen, Helse- og Frisklivscoach. Holder i Troms kurs i Sørreisa og Lervik. Holder også kurs i Akershus; Eidsvoll, Råholt og omegn.
E-post: post@investinlife.no Tlf: 945 400 84

Trøndelag

Melhus kommune:

Monica Herskedal, psykiatrisk sykepleier. Holder kurs i Melhus kommune. E-post: monica.herskedal@melhus.kommune.no Tlf: 994 78 121

Vera Jusnes Mellingen, Spesialsykepleier. Holder kurs i Melhus kommune.
Epost: Vera.jusnes.mellingen@melhus.kommune.no Tlf: 916 91 860

Vestfold

Madeleine Amsrud, Vernepleier. Holder kurs i Larvik og Sandefjord.
E-post: maddeamsrud@gmail.com Tlf: 922 62 980

Viken

Bærum DPS:

Cathrine Johansen Bure, Psykologspesialist. Holder kurs på Bærum DPS.

Østfold

Johannes Kyvik. Psykiatrisk sykepleier og kognitiv terapeut. Holder kurs i Sarpsborg.
johannes.kyvik@sarpsborg.com Tlf: 458 71 224

Tone Liltved, Psykolog. Holder kurs i Sarpsborg.
E-post: tone.liltved@sarpsborg.com Tlf: 969 42 248

Dersom DU ønsker å bli kursholder, ta kontakt med Serina Vorland,  Eirik Jørgensen Sollie eller  Ida Helena Bjørklund. Disse tre psykologene er ansvarlige for kvalitetssikringen av kurset, og utdannelse av nye kursholdere. Kurslederutdannelsen er for autorisert helsepersonell, eller andre med relevant helsefaglig eller sosialfaglig høyskole eller universitetsutdanning. Det holdes kurslederopplæringer to til tre ganger i året for å utdanne nye kursholdere.

Serina@bekymringsmestring.com 

Eirik@bekymringsmestring.com 

Ida@bekymringsmestring.com